Rady a tipy

Před koupí si položte několik otázek:

  • Za jakým účelem vůz kupujete?
  • Bude to vozidlo pouze na výlety anebo máte chuť také závodit?
  • Preferujete vůz po kompletní renovaci, nebo snad pojízdného veterána, kterého budete renovovat postupně, popřípadě vůz, který je nepojízdný a bude vyžadovat kompletní renovaci?

Požadavky motoristů se výrazně změnily za posledních několik desetiletí. Proto velké množství veteránů prodělalo různé modifikace, které ubírají na originálním stavu vozidla. Položte si proto otázku, zda je Vám bližší originalita anebo raději preferujete modernější pojetí.

Většina britských vozu je pravostranných. Není důvod se toho obávat. V případě veteránů lze vozidlo bez problémů přihlásit na veteránské SPZ. Není nutná přestavba volantu, doporučujeme pouze výměnu světlometů. U některých typů vozidel jsme schopni zajistit přestavbu na levostranné řízení, pokud si to bude zákazník přát.


Co je to vlastně veterán?

Je to vozidlo do roku výroby 1985, nicméně vyhláška se neustále mění a v současnosti by se tato hranice měla posunout spíš k roku 1980. Pořídit si veterána je výhodné. Nejen že budete mít krásné zážitky při užívaní vysněného vozidla, navíc při řádné péči bude jeho cena stále narůstat. Tato investice se v dnešní době vyplatí mnohem víc, než peníze uložené v bance. Další výhodou je zanedbatelná cena povinného ručení, která je v řádech stovek korun ročně. S veteránem nemusíte na klasickou technickou kontrolu. Prohlídku a prodloužení platnosti dokladu Vám vystaví klubová atestační komise každý rok.

V případě jakýchkoliv dotazu a nejasností nás kontaktujte a my Vám rádi poradíme.