MGB Gt 3.5 V8, rok 1974

Přidáno: 17. 1. 2011

MGB Gt 3.5 V8, rok 1974

Přestože by se mohlo zdát, že jsme tento vůz již představili, opak je pravdou. Tato originální verze od MG se stává cennější a v současnosti je sběrateli stále vyhledávanější a rapidně stoupá na ceně. Karosérie je téměř identická s verzí 1.8 litru. Již podle znaku "V8" na masce, blatníku a kufru je zřejmé, že největší rozdíl najdeme pod kapotou. Celohliníkový motor 3.5 L V8 je velice pružný a přeci má téměř identickou váhu s motorem 1.8 L. Auto s tímto motorem je velice živé a zvuk je prostě dokonalý.

Právě proto, že je toto vozidlo tak těžko sehnatelné v originální verzi (vyrobeno pouze 2591 kusů) stále častěji dochází k takzvaným konverzím. To znamená, že do původního Gt či roadsteru se implantuje motor většinou z Roveru SD1 a podobně. I tuto přestavbu můžeme nabídnout našim zákazníkům.

Toto vozidlo bylo zakoupeno ve stavu před celkovou renovací. Dřívější majitel, farmář, ho skladoval víc než 11 let ve stodole s obilím, což se projevilo na zcela zdevastovaném interiéru a celkově špatném stavu po obývání krysí kolonii :) Po více než roce práce vozidlo prošlo napoprvé technickou prohlídkou a znovu mohlo vyjet na silnici po téměř 12 letech. Posuďte sami jak se znovuzrození zdařilo.