Zajímavé odkazy

Zde je několik odkazů na zajímavé stránky a akce jak z Čech tak z Anglie.

www.cccclub.cz
Na Těchto stránkách najdete spoustu zajímavých informací, pozvánek na akce a zajímavé tipy. V tomto klubu je spousta lidí, kteří svá auta opravdu milují a rozumí jim.

www.veteranskerojeni.cz
Každoročně pořádaný sraz anglických vozů, a nejen těch, na zámku Lobec. Skvělá zábava a výborný program zaručen. Na těchto stránkách také najdete odkaz na "veteránské sosnění" což jsou závody klasických aut na autodromu v Sosnové. Kdo má rád stará auta, rozhodně nesmí na této akci chybět.

www.goodwood.co.uk
Goodwood je v Anglii pojem. Akce zde mají mnohaletou tradici a patří, myslím, mezi nejlepší na světě. Osobně doporučuji "revival" sraz, který se koná většinou v září. Najdete zde obrovské množství vozů všech značek. Závodí zde profi jezdci (včetně českého týmu s Tatrou 603). Kromě aut tu jsou k vidění i motocykly a letadla. Cely sraz je svátkem a patří k němu dobové oblečení, hudba a nálada let dávno minulých. Opravdu doporučuji vidět.

www.mglive.co.uk
Pokud jste příznivci značky MG, neměli byste si nechat ujít tuto akci, která se koná každý rok v červnu. Je to největší sraz teto značky. Celá akce je o to atraktivnější, že se koná na známém okruhu Silverstone.

www.beaulieu.co.uk
Na jihu Anglie se nachází, v New Forestu, Beaulieu. Na tomto místě se konají dvakrát ročně obří trhy se vším co patří k veteránům. Najdete tu opravdu vše a věřte mi, za jeden den se to projít nedá :) Konají se tu i aukce vozů. Také je tu muzeum vozidel, které stojí za to vidět. Vše je obklopeno krásným parkem se starým anglickým sídlem.

www.haynesmotormuseum.com
Každý asi zná firmu Haynes jako vydavatele manuálu snad ke každému vozu. Nedaleko Bristolu můžete navštívit jejich muzeum aut. Najdete tu spoustu zajímavých aut z období motoristického "pravěku" až po současnost. Velkou atrakci je "red room", kde nenajdete jiné auto než v červené barvě.